Dookoła świata z polskimi podróżnikami wybiorą się mieszkańcy gminy Brwinów – uczestnicy bezpłatnych warsztatów w Brwinowie i Otrębusach, które organizuje Fundacja Sofijka.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 8–13 lat. Podczas tygodniowego cyklu spotkań będzie można poznać sylwetki wybitnych podróżników żyjących w XIX i na początku XX w., a wraz z nimi – egzotyczne zakątki świata i zwyczaje tamtejszych ludów. Każda z trzygodzinnych „wędrówek” pozwoli poznać jedną wyjątkową postać. Będą wśród nich m.in. Maurycy Beniowski, który przewędrował z Kamczatki na Madagaskar, znawczyni Syberii Maria Antonina Czaplicka, zdobywca Afryki Kazimierz Nowak oraz badacz Arktyki Henryk Arctowski. Podsumowaniem tygodnia będzie wspólne tworzenie geograficznych gier planszowych oraz pokoju zagadek. Zapowiada się doskonała okazja do świetnej zabawy, połączonej z dużą dawką wiedzy o geografii i historii.
W dniach 19–23 lipca zajęcia odbywać się będą w dworku Zagroda w Brwinowie, natomiast w dniach 26–30 lipca w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Otrębusach. Warsztaty prowadzone będą w małych grupach – obowiązują wcześniejsze zapisy. Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego.

Program spotkań w dworku Zagroda (19–23 lipca)

1. Maurycy Beniowski – z Kamczatki na Madagaskar
2. Izydor Borowski – „Pirat z Karaibów”
3. Maria Antonina Czaplicka – znawczyni Syberii
4. Kazimierz Nowak – zdobywca Afryki
5. Tworzymy podróżniczo-geograficzne gry planszowe


Program spotkań w Otrębusach (26–30 lipca)

1. Rufin Piotrowski – ucieczka z Syberii
2. Ewa Dzieduszycka – od Bombaju po Himalaje
3. Henryk Arctowski – badacz Arktyki
4. Bolesław Orliński i Leonard Kubiak – lot do Tokio i z powrotem
5. Tworzymy podróżniczo-geograficzny Pokój Zagadek


Dodatkowe informacje: FB/FundacjaSofijka oraz tel. 604 060 980
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.