Piękne rośliny ozdobne, wypielęgnowane trawniki i rabaty kwiatowe w ogrodach cieszą oczy, ale coraz więcej osób zaczyna doceniać też możliwość uprawy własnych  owoców i warzyw. Z myślą o szerzeniu wiedzy ogrodniczej gmina Brwinów organizuje konkurs na największy owoc i warzywo.

Mieszkańcy gminy Brwinów, którzy posiadają działkę lub grunty rolne, na których prowadzone są uprawy, mogą zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie na najbardziej dorodny owoc lub najbardziej dorodne warzywo. Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa zachęca do pochwalenia się okazami wyjątkowymi pod względem wielkości, ciężaru czy objętości. W ubiegłych latach zwyciężały m.in. dynie, kabaczki, pomidory, buraki oraz maliny i winogrona.

 

Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie formularza wraz z danymi kontaktowymi i krótkim opisem uprawy. Formularz jest dostępny do pobrania pod artykułem oraz w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12. Można uzyskać go również w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa przy ul. Kościuszki 4A pok. 12. Pracownicy tego referatu będą umawiać się z uczestnikami w celu obejrzenia zgłoszonego okazu w miejscu jego wyhodowania.  

 

Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać na bieżąco przez cały sezon, wraz z dojrzewaniem różnych gatunków owoców i warzyw, ale nie później niż do 10 października br. Nie ma ograniczeń w liczbie zgłoszeń od jednej osoby. Przy ocenie komisja konkursowa będzie brała pod uwagę nie tylko wielkość i ciężar, lecz także miejsce wyhodowania owocu lub warzywa oraz zastosowany rodzaj nawożenia.

 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 15 października br. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne i praktyczne nagrody pozwalające na dalsze rozwijanie ogrodniczego hobby – sadzonki roślin, narzędzia ogrodowe itp. Pula nagród wynosi 1000 zł.

 

Zgłoszenie do konkursu – PLIK DO POBRANIA

Regulamin konkursu – PLIK DO POBRANIA