Urozmaicony program wydarzeń artystycznych i interesujących spotkań w Brwinowie, Otrębusach i Koszajcu pozwoli na ciekawe spędzenie czasu oraz poznanie gościnnych i życzliwych gospodarzy ogrodów.

W piątek 18 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury miłośnicy sztuki mogą obejrzeć wystawę fotografii uczestników warsztatów prowadzonych przez Marka Zdrzyłowskiego.

Stowarzyszenie Aktywnych Rodziców, Nauczycieli Absolwentów SARNA zaprasza w sobotę 19 czerwca do parku miejskiego w Brwinowie do ogrodu „W oczekiwaniu – tęsknota w czasie pandemii”. Goście będą mogli obejrzeć wernisaż prac twórców różnych dziedzin, a także uczestniczyć w działaniach artystycznych z Kołem Sztuki i Ludwinówką. W programie także występy Ewy Gaworskiej oraz Dominiki i Elizy z przyjaciółmi.

W parku przy Toeplitzówce w Otrębusach nie tylko najmłodsi będą mogli posłuchać bajek i wziąć udział w zabawach ruchowych z bajkostworami na „Podwórku bajkowych przygód”. W bajkowy świat zabierze dzieci Michał Malinowski z Muzeum bajek, Baśni i Opowieści. Wieczorem otworzy się kolejny ogród „Łauma i ukulele, czyli jak udobruchać boga”, który można odwiedzić w parku przy Toeplitzówce. W jego programie znajdzie się spektakl teatralny oraz wystawa plenerowa „Panteon bogów słowiańskich” autorstwa uczestników projektu edukacyjno-kulturalnego.

Do ogrodu „Zielono mi” w Koszajcu zapraszają mieszkańcy i sympatycy tej miejscowości. Wśród atrakcji plecenie wianków, a następnie koncert piosenek Osieckiej, Grechuty i Młynarskiego w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej. Organizatorzy zachęcają do wzięcia koców i koszy piknikowych.

Wieczorny koncert pod tytułem „Aux Champs-Elysées” przeniesie gości w klimat paryskich uliczek. W zielonym ogrodzie willi przy ul. Pszczelińskiej 1 w Brwinowie będzie można wysłuchać piosenek francuskich i o Francji w wykonaniu Magdaleny Gulbickiej, Moniki Haber i Michała Habera.

W niedzielę 20 czerwca miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli wybrać się do ogrodu Państwa Wernerów, aby posłuchać fragmentów opery „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

W brwinowskim parku w pobliżu pałacu odbędzie się „Rodzinny piknik w stylu amerykańskim”, na który zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie. Będzie można poznać dwie najbardziej amerykańskie dyscypliny sportowe – bejsbol i futbol amerykański. W programie pokaz gry i spotkanie z trenerem kadr narodowych. Poza sportowymi atrakcjami będą tańce country na dechach z oprawą muzyczną zespołu Alabama Band oraz stoisko Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera m.in. z punktem wymiany książek (bookcrossing) i kącikiem kreatywnym dla dzieci. Piknik będzie też okazją do spróbowania różnorodnej kuchni z food trucków.