Niedziela 30 maja w brwinowskim parku obfitowała w szereg atrakcji kierowanych do młodszych i starszych. Spacery po parku z przewodnikiem, konkursy dla dzieci czy pokaz treningu psów – to główne punkty programu pikniku ekologicznego.

Piknik ekologiczny był odświętnym podsumowaniem zakończenia kolejnego etapu rewitalizacji brwinowskiego parku miejskiego, który przeszedł dużą metamorfozę. Dziś jest to atrakcyjne miejsce do spacerów, zabawy, rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Otwarcie pikniku miało miejsce przy bramie głównej parku o godzinie 14.00. Pogoda dopisała. Burmistrz Arkadiusz Kosiński powitał przybyłych gości krótką przemową na temat inwestycji przeprowadzonych w parku i zaznaczył rolę i wkład pracy pracowników urzędu zaangażowanych w projekt jego rewitalizacji. Wspomniał również, że proces upiększania zielonego serca Brwinowa jeszcze się nie skończył i planowane są dalsze inwestycje na jego obszarze. Niespodzianką dla odwiedzających park gości była akcja rozdawania roślin i toreb tekstylnych. Zainteresowani ekologicznym prezentem mogli otrzymać roślinę doniczkową – do wyboru były zioła tj. mięta, bazylia, tymianek czy krzewy rodzimych gatunków krzewów owocowych. Na niektórych gałązkach roślin można było się dopatrzyć zawiązków owoców – czarnych lub czerwonych porzeczek i agrestu.

W dalszej części pikniku na terenie ogrodu botanicznego odbyły się konkursy z nagrodami i quiz przyrodniczy dla dzieci. Dla uczestników zabaw konkursowych przewidziane były wyjątkowe, przygotowane na tę okazję nagrody – puzzle. Brwinowski ogród botaniczny ma charakter edukacyjny i rekreacyjny. Jest ogrodzony i monitorowany oraz dostępny bezpłatnie w ciągu dnia dla wszystkich odwiedzających. Można w nim wiele się dowiedzieć o faunie i florze oraz obserwować rośliny w toku ich wzrostu. To także doskonały azyl do odpoczynku i relaksu, poczytania ulubionej książki czy gry w szachy.

Podczas pikniku na terenie wybiegu dla psów odbył się pokaz treningu i tresury prowadzony przez psią behawiorystkę. Natomiast w jednej z bocznych alejek parkowych, pośród bujnej zieleni i świergotu ptaków, można zobaczyć zainstalowaną na koszach gabionowych wystawę o roślinności występującej w parku.

Brwinowski park wraz z przylegającym do niego ogrodem botanicznym to miejsca, które warto odwiedzać regularnie. Są usytuowane w centrum miasta, nieopodal stacji PKP i w pobliżu sieci ścieżek rowerowych, co sprawia, że dojazd do tych atrakcji jest dogodny.

piknik1
piknik2
piknik3
piknik4
piknik5
piknik6
piknik7
piknik8
piknik9
piknik10