Zakończyła się kampania Rowerowy Maj w Brwinowie. Na rowery, hulajnogi lub rolki przesiadło się ponad 600 uczestników kampanii. Frekwencja zwycięskiej klasy wyniosła ponad 95%.

Ogólnopolska akcja Rowerowy Maj cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów i pracowników brwinowskich szkół podstawowych. W rankingu pod uwagę była brana frekwencja, czyli liczba aktywnych dojazdów do szkoły w czasie trwania akcji – od 4 do 24 maja. Rywalizacja między szkołami była zacięta – najwyższą frekwencję (26,2%) osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 1. Natomiast najbardziej rowerową klasą okazała się klasa IVc ze Szkoły Podstawowej nr 2 (95% aktywnych przejazdów). Drugi najlepszy wyniki uzyskała klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 (ponad 84%).

Dla najaktywniejszych uczestników kampanii przewidziane są atrakcyjne nagrody,vouchery na zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, korzystanie z sali zabaw, lekcję wakeboardu z instruktorem i rodzinne plażowanie, voucher na przegląd roweru, cykl spotkań z trenerem personalnym. Partnerami  i sponsorami kampanii są: Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Dylu Dylu Centrum Twórczości i Zabawy, pracownia rowerowa Jakoobcycles, Wake Family Brwinów oraz Strefa Fit Nowy Dystrykt w Brwinowie.

Kampania Rowerowy Maj była przeprowadzona w Brwinowie po raz pierwszy. Zasady były bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w czasie trwania akcji dotarł na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. W klasach, w których lekcje były prowadzone hybrydowo, do zdobycia punktów zostały uznane trwające minimum 30 minut przejazdy do dowolnego celu m.in. rowerem, hulajnogą czy na rolkach.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj – poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji – popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Szczegółowe wyniki kampanii w gminie Brwinów są dostępne na stronie: https://rowerowymaj.eu/brwinow/