W czasie pandemii mali i duzi się nudzą? Gminny Ośrodek Kultury „OKej” postanowił temu zaradzić. Rozrywki i niezapomnianych emocji dostarczą młodszym i starszym dwa niesamowite konkursy on-line, plastyczny i muzyczny.

Konkurs plastyczny jest organizowany pod pięknym hasłem „Złap marzenie”. Organizatorzy zachęcają nie tylko najmłodszych, aby używając dowolnej techniki plastycznej, przedstawili świat swoich marzeń. Brwinowski OKej chce w ten sposób zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego spędzania czasu, pobudzenia wyobraźni oraz przedstawienia świata swoich marzeń i planów szerszemu gronu odbiorców. Konkurs jest adresowany do mieszkańców gminy Brwinów. Mogą w nim wziąć udział zarówno dzieci przedszkolne, jak i szkolne, w podziale na trzy grupy wiekowe: I grupa – dzieci w wieku przedszkolnym (z wyłączeniem zerówki), II grupa – uczniowie klas 0–3, III grupa – uczniowie klas 4–8.

Dla tych, którzy od rysowania wolą muzykowanie, przewidziany jest konkurs o nazwie „Gram, bo lubię”. Muzycy amatorzy mogą spróbować swoich sił, jeśli instrumentem, na którym z pasją ćwiczą grę, jest: fortepian, skrzypce, wiolonczela lub gitara. Do zawodów może stanąć każdy, kto uczy się gry nie krócej  niż 3 lata w ognisku muzycznym lub indywidualnie z instruktorem. Uczniowie państwowych szkół muzycznych niestety nie mogą startować w konkursie. Zgłaszając się jako uczestnik, należy przesłać nagranie wideo na adres e-mail, podany w regulaminie, wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową. Oceniana będzie nie tylko umiejętność gry, ale również prezencja sceniczna. Laureaci zostaną zaproszeni do wystąpienia na koncercie, który według planów odbędzie się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie.

Dla uczestników obydwu konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Więcej o zasadach udziału w konkursach można przeczytać w Regulaminach zamieszczonych na stronie OKej Brwinów:

  1. Konkurs plastyczny: https://ok.brwinow.pl/
  2. Konkurs muzyczny: https://ok.brwinow.pl/

Serdecznie zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za wszystkich, którzy przystąpią do tej rywalizacji. Czas nadsyłania zgłoszeń upływa 7  kwietnia 2021 r.

Życzymy powodzenia!