Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie, nawiązując do aktualnych trendów w komunikacji i wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej gminy, zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach z projektowania graficznego.

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 10-14 lat mieszkających na terenie gminy Brwinów. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już dziś.

Projektowanie graficzne to przydatna umiejętność, a także atrakcyjne hobby. Obrazy służą nam dziś powszechnie w komunikacji, nie tylko w Internecie. Infografiki, plakaty i ilustracje często zastępują lub uzupełniają treści pisane, a umiejętność obsługi takich darmowych aplikacji jak Canva czy PhotoScape przydaje się w realizacji szkolnych projektów i zadań. Praca w tych programach rozwija kreatywność i pozwala na tworzenie ciekawych wizualnie prac - kolaży, plakatów czy wielostronicowych prezentacji.

Zaplanowanych jest 15 spotkań online, które będą się odbywały na platformie Teams w soboty w godz. 10.30–12.00. Udział w warsztatach zostanie potwierdzony certyfikatem.

Podczas spotkań z trenerem uczestnicy:

  • nauczą się korzystać z Canvy;
  • nauczą się korzystać z PhotoScape’a, bezpłatnego programu do obróbki fotografii i grafik;
  • poznają źródła darmowych grafik i zdjęć do wykorzystania w swoich projektach;
  • poznają ogólne zasady projektowania graficznego;
  • zdobędą podstawową wiedzę na temat praw autorskich;
  • stworzą projekty graficzne do druku lub do wykorzystania w sieci, m.in. plakat, ulotkę, kolaż ze zdjęć, informację o imprezie, zaproszenie, prezentację i inne grafiki według własnych potrzeb i pomysłów.

Zgłoszenia na zajęcia Biblioteka przyjmuje do 15 lutego.

Szczegółowych informacji udziela oraz zapisów można dokonać w placówkach biblioteki i pod tel. 22 729 30 84.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie biblioteki: http://biblioteka.brwinow.pl/

Warsztaty z projektowania graficznego odbędą się w ramach projektu „Sieć na kulturę” realizowanego przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).