9Przedstawiciele kilku straży miejskich i gminnych z dwóch powiatów - warszawskiego zachodniego oraz pruszkowskiego - przekazali medykom świąteczne podarunki przygotowane w podziękowaniu za ich ciężką pracę. W akcji uczestniczyła także Straż Miejska z Brwinowa.


Chcąc podziękować ratownikom medycznym za trud jaki wkładają w wykonywaną pracę przedstawiciele straży miejskich i gminnych przekazali 2 grudnia na ręce dyrektora Ratownictwa Medycznego w Błoniu świąteczne paczki, które zakupione zostały z przeprowadzonej wśród strażników zbiórki pieniężnej.


Akcja została przeprowadzona szybko: strażnicy sprawnie zebrali w swoim gronie fundusze i dowiedzieli się, co najbardziej przyda się medykom. Okazało się, że potrzebne są różnorodne produkty spożywcze – kawa, herbata i batony wzmacniające, które dodają energii podczas wielogodzinnych, wyczerpujących dyżurów.


– Projekt nazwaliśmy „Paka dla medyka – razem możemy więcej”. Przygotowaliśmy tą akcję wspólnie, ponieważ chcieliśmy pokazać, że całe środowisko strażnicze solidaryzuje się z medykami i dziękuje za ich ciężką pracę – podkreślali strażnicy, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek.


– Jesteśmy z Wami – zapewniali na spotkaniu z dyrektorem Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego w Błoniu, który z wdzięcznością przyjął paczki i serdecznie podziękował za wsparcie. Była to też okazja do złożenia sobie życzeń spokoju na święta Bożego Narodzenia oraz lepszego roku 2021.

9
DSC5350
DSC5381