W sobotę 5 grudnia 2020 r. handel powróci na zmodernizowane targowisko przy ul. Rynek 24. Gmina Brwinów ogłosiła też drugi przetarg na dzierżawę pozostałych sześciu pawilonów handlowo-usługowych na tym terenie.

Przestrzeń targowiska po modernizacji zmieniła się i powiększyła. W nowych pawilonach handlowo-usługowych znajduje się 19 lokali użytkowych, a przy głównej alejce zostało wygospodarowane miejsce na skwery z ławkami i stojakami na rowery. Na placu targowym od strony ul. Armii Krajowej jest ok. 50 miejsc zadaszonych i 10 miejsc niezadaszonych, dla osób handlujących z samochodów oraz na rozstawianych stołach. Został też zbudowany budynek administracyjny oraz toaleta publiczna, również z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeden pawilon został przeznaczony na centrum integracji mieszkańców, ale z uwagi na trudny czas pandemii Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej zaczeka z jego uruchomieniem do przyszłego roku.

Targowisko pod szyldem „Mój Rynek” zacznie funkcjonowanie w sobotę 5 grudnia. Kupcy już zadeklarowali chęć przeniesienia się – handlując w tymczasowej lokalizacji odliczali czas do powrotu na dawne miejsce. Jedynie sprzedaż mięsa i wędlin będzie mogła pozostać w pawilonach przy ul. Grodziskiej 18 do końca grudnia, gdyż z uwagi na wymagania sanitarne konieczne jest przystosowanie lokali. Trzynaście ma już swoich dzierżawców, na pozostałe sześć został ogłoszony przetarg – wadium należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia br.

Pawilony są wykonane z konstrukcji stalowej ze ścianami zewnętrznymi i dachem obłożonymi płytą warstwową, ścianami wewnętrznymi obłożonymi płytą kartonowo-gipsową, na podłodze wykładzina winylowa. Każdy lokal składa się z pomieszczenia do wykorzystania na cele handlowo-usługowe oraz łazienki. Jest wyposażony w ogrzewanie, instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną.
Przetargi odbędą się 17 grudnia 2020 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej przy ul. Turystycznej 4. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie określonego w ogłoszeniu wadium. Szczegółowe informacje o lokalach użytkowych będącym przedmiotem przetargu można uzyskać telefonicznie pod nr 22 738 26 94.

Więcej informacji: Link do BIP

Gmina Brwinów zrealizowała modernizację targowiska ze wsparciem środków unijnych. Zadanie „Przebudowa targowiska „Mój Rynek”w Brwinowie (etap I +II) otrzymało dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 999.862,00 zł.

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/5827-otwarcie-targowiska.html#sigProId4719b223b8