Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma każdy wypełniony formularz spisowy - warto o tym przypomnieć sąsiadom i znajomym.

Tylko do 30 listopada 2020 r. użytkownicy gospodarstw rolnych mają czas, aby wywiązać się z obowiązku spisowego. Samospis internetowy zajmuje kilkanaście minut, więc nie warto czekać do ostatniej chwili. - Zachęcamy, aby te ostatnie dni listopada były wyrazem gminnej mobilizacji – radzą organizatorzy spisu.

Warto zastanowić się, czy wśród sąsiadów, znajomych lub członków rodziny są osoby, do których informacja o spisie rolnym nie dotarła lub też wiedzą o tym, ale zostawiają spis na ostatnią chwilę. Warto ich zdopingować do szybszego działania, żeby nie przegapili ostatecznego terminu na wypełnienie swojego obowiązku.

Samospis internetowy dostępny na stronie spisrolny.gov.pl to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza metoda – wszystko można zrobić w domu w dogodnym dla siebie czasie. Uwaga: od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji jest tylko 5 dni na dokończenie spisu!

Sąsiadowi lub znajomemu, który nie ma komputera, można zasugerować kontakt z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99. Po zgłoszeniu konsultantowi chęci spisania gospodarstwa rolnego, taka osoba zostanie przekierowana do rachmistrza telefonicznego, który w imieniu rolnika wprowadzi wszystkie informacje do formularza spisowego.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, że nieprzystąpienie do spisu jednej osoby nie ma większego znaczenia, przypominamy: LICZY SIĘ KAŻDY ROLNIK!

Brak danych z tych gospodarstw oznacza, że władze lokalne i instytucje rolnicze nie będą miały pełnej wiedzy niezbędnej do podejmowania w najbliższej przyszłości działań wspierających rolników.