Mimo ograniczeń podczas pandemii pracownicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej realizują swoje zadania. Przypominamy zestawienie aktualnej oferty skierowanej do potrzebujących mieszkańców gminy Brwinów.


Joanna Dzierzba, dyrektor ŚOPS w Brwinowie, zachęca do korzystania w razie potrzeby z pomocy ŚOPSu oraz wzajemnego wsparcia w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wskazane jest, aby osoby starsze pozostały w domu, ze względu na największe narażenie na ciężki przebieg choroby COVID-19. Musimy wszyscy zadbać o swoich seniorów, aby bezpiecznie przetrwali okres wysokiej zachorowalności na wirusa i uchronili się od zarażenia. Zapytajmy starszych sąsiadów, czy nie potrzebują pomocy w zakupach, wyprowadzaniu psa czy załatwieniu prostych spraw urzędowych. Nasza społeczna solidarność i odpowiedzialność za siebie i innych jest w okresie pandemii bardzo ważna.

Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie również jest gotowy do udzielania pomocy. Koordynujemy pracę wolontariuszy, którzy odwiedzają osoby starsze i pomagają im w zakupach, świadczymy usługi opiekuńcze dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, organizujemy pomoc dla osób pozostających w kwarantannie i izolacji. Wspieramy finansowo osoby, które utraciły pracę. Działamy w reżimie sanitarnym, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa pośród pracowników i osób korzystających ze wsparcia.

Jesteś w potrzebie – ZADZWOŃ!
Telefony są czynne w godzinach pracy Ośrodka:

poniedziałek 8-18,
wtorek-czwartek 8-16,
piątek 8-14
Telefon ogólny ŚOPS – 22 729 54 44
Wolontariat – Dorota Piasecka tel. 533 305 489
Usługi opiekuńcze – Monika Knych tel. 533 305 498
Pomoc materialna, poradnictwo – pracownicy socjalni 22 739 51 01 do 04
Ogólnopolska infolinia dla Seniorów – 22 505 11 11


W sprawie pomocy można również wysłać zgłoszenie na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia dotyczące przemocy w rodzinie należy kierować do pracowników socjalnych lub pod e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.