Gmina Brwinów otrzyma ponad 1,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na rozbudowę ulicy Pruszkowskiej.

Trwa rozbudowa ulicy Pruszkowskiej na odcinku ponad kilometra od ronda F. Nowosielskiego do ronda W. Kowalskiego. Umowę na kolejne dofinansowanie tej inwestycji, tym razem na kwotę 1 910 649,97 zł, podpisali 18 września wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz zastępca burmistrza Jerzy Wysocki.

Wcześniej gmina Brwinów otrzymała na to zadanie dofinansowanie ze środków samorządu województwa mazowieckiego oraz dotację unijną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż torów do ronda F. Nowosielskiego (w ramach projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w gminie Brwinów – etap II”).

Ulica Pruszkowska zyska nie tylko nową nawierzchnię. U zbiegu ulic Pruszkowskiej i Peronowej powstanie skrzyżowanie wyniesione, a próg zwalniający oraz skrzyżowanie wyniesione powstaną przy ulicy Orlej. Zostanie wybudowanych 59 miejsc parkingowych dla osób korzystających z PKP i robiących zakupy w pobliskich sklepach. Zostanie wybudowana nowa ścieżka rowerowa, a w pobliżu windy przy wejściu na peron kolejowy i w ul. Pruszkowskiej od strony torów PKP znajdą się stojaki z miejscami na 46 rowerów. Zostanie również zbudowane i przebudowane odwodnienie – kanalizacja deszczowa i studzienki ściekowe. Wykonawcą prac jest firma FAL-BRUK, a wartość inwestycji wynosi 3 607 706,50 zł. Planowany termin zakończenia prac to koniec października br.

W związku z trwającymi pracami Referat Inwestycji i Remontów zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby piesi i rowerzyści wybierali w miarę możliwości ul. Pszczelińską i nie przechodzili przy pracujących maszynach i głębokich wykopach. Kierowcy powinni zwracać uwagę na znaki tymczasowej organizacji ruchu. Teraz są utrudnienia, za które przepraszamy - ale po zakończeniu przebudowy ul. Pruszkowskiej będzie tam dla wszystkich użytkowników wygodnie i bezpiecznie.

001
002
003
004