Wypełnienie formularza spisowego to obowiązek wszystkich rolników oraz szansa na wygraną atrakcyjnych zestawów sportowych i edukacyjnych dla miejscowych szkół i przedszkoli. 

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest bardzo ważny. Główny Urząd Statystyczne zbiera dane, które pozwolą poznać sytuację polskich rolników i zaplanować dalsze wspieranie rolnictwa. Najlepszą i najwygodniejszą jest spisanie swojego gospodarstwa rolnego przez samospis internetowy. GUS przygotował dodatkową motywację – poprzez liczny udział w Powszechnym Spisie Rolnym rolnicy mogą zapewnić szkołom i przedszkolom swoich dzieci atrakcyjne nagrody.

Każda gmina województwa mazowieckiego bierze udział w specjalnym konkursie Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Zwycięzcą konkursu zostanie gmina lub miasto z największym odsetkiem osób, które spisały się samodzielnie przez Internet.

Konkurs trwa od 16 września do 16 listopada 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada.

Nagrodą dla zwycięskiej gminy będzie 50 sztuk zestawów sportowych dla szkół podstawowych oraz atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.

Samospisu internetowy dostępny jest poprzez formularz umieszczony na stronie - spisrolny.gov.pl - LINK