30 sierpnia w dworku Zagroda w ramach kontynuacji obchodów 100. rocznicy bitwy warszawskiej odbył się pokaz filmu „Cud nad Wisłą” z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka. 

Pochmurna pogoda i trwająca epidemia nie zniechęciły wszystkich do odwiedzenia Zagrody i obejrzenia niemego filmu fabularnego z 1921 r. w reż. Ryszarda Bolesławskiego. Projekcji filmu towarzyszyła grana na żywo autorska muzyka Marcina Pukaluka, który zachwycił gości swoimi kompozycjami. W filmie „Cud nad Wisłą” można było zobaczyć m.in. autentyczne zdjęcia z kroniki filmowej ukazujące epizody wojny polsko-bolszewickiej. Zachował się dokumentalny zapis wręczenia Józefowi Piłsudskiemu buławy marszałkowskiej 14 listopada 1920 r.
W filmie zagrała plejada polskich aktorów m.in. Stefan Jaracz czy Jadwiga Smosarska. Na uwagę zasługuje fakt, że reżyser Ryszard Bolesławski sam był uczestnikiem wydarzeń podczas wojny w 1920 r.

Bolesławski, obok Romana Polańskiego, do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawanych Polaków świata teatru i kina w Hollywood. Jego nazwisko widnieje na Hollywood Walk of Fame przy 7021 Hollywood Boulevard, a książka pedagogiczna „Aktorstwo. Sześć pierwszych lekcji” do dziś jest wskazówką dla adeptów sztuki aktorskiej. Przed II wojną światową filmy w reżyserii Bolesławskiego były prezentowane na ekranach całego świata, a spektakle można było zobaczyć m.in. na deskach Broadwayu, West Endu, Moskwy i Paryża.

Marcin Pukaluk jest kompozytorem, performerem i producentem muzycznym. Tworzy muzykę m.in. do filmów i gier komputerowych. jak sam pisze o sobie: „Komponując, myślę o emocjach słuchającego. Moja narracja muzyczna biegnie przez całą paletę nastrojów, które odwołują się do jego przeżyć i doświadczeń życiowych. Euforia splata się tu z melancholią a pogodne, spokojne momenty z ognistymi, drapieżnymi rytmami”. (www.marcinpukaluk.com).