Jak co roku w gminie Brwinów letnie miesiące wakacyjne są wykorzystywane na przeprowadzenie remontów i modernizacji gminnych placówek oświatowych.

Część prac - w SP nr 1, ZSO oraz w SP w Otrębusach - jest wykonywana przez firmy wybrane w przetargach.
W Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie na pierwszym piętrze trwa modernizacja łazienek dla dzieci z klas 1-3. Prace polegają na zmianie aranżacji łazienki. W pomieszczeniu zostanie wymieniona glazura oraz posadzki (gres), przybory sanitarne – umywalki, baterie itp. Powstanie nowa instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna.

 

W ramach pierwszego etapu budowy wiat rowerowych na terenie ZSO do końca października br. powstaną trzy jednakowe wiaty rowerowe o łącznej powierzchni 122,10 m. Zostaną one zlokalizowane między budynkiem szkoły podstawowej a placem zabaw i pomieszczą 120 stanowisk rowerowych, w tym 30 stojaków na hulajnogi.

 

W Szkole Podstawowej w Otrębusach trwa modernizacja korytarza 5-latków. Został wykonany sufit podwieszany kasetonowy. Istniejąca drewniana stolarka drzwiowa (17 szt.) zostanie wymieniona na aluminiową pełną i przeszkloną. Ściany w korytarzu zostaną pomalowane. W ramach robót elektrycznych zostanie wykonana nowa instalacja oświetleniowa, a oświetlenie będzie uruchamiane czujkami ruchu. Będzie też przygotowana instalacja światłowodowa do podłączenia Internetu do wszystkich przyległych pomieszczeń w korytarzu.
Prace w szkołach i przedszkolach wykonują też ekipy remontowe pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Brwinów.
W Szkole Podstawowej w Żółwinie na pierwszym piętrze trwa malowanie dwóch sal oraz części korytarza (pierwsza część została pomalowana w ubiegłym roku). Na tarasie przy szkole została wykonana wylewka.

 
W przedszkolu przy ul. Słonecznej na parterze zostały pomalowane dwie sale dydaktyczne wraz z łazienkami. W pomieszczeniach biurowych – w pokoju dyrektora oraz intendentki - zostały pomalowane ściany i położone panele winylowe. W kuchni został zamontowany piecyk gazowy z ogrzewaczem wody oraz moskitiery okienne. Przy drodze dojazdowej do przedszkola od. ul. Słonecznej trzy latarnie zostały wymienione na słupy z oprawami ledowymi.
Do przedszkola w Otrębusach gmina Brwinów zakupiła sprzęt sportowo-rekreacyjny m.in. bramki, piłki, kosze do piłki koszykowej. Będzie on przechowywany w domku ogrodowym, który gmina zakupi we wrześniu br.