Fundacja Sofijka zaprasza do udziału w rodzinnej grze plenerowej, którą będzie można przejść w dniach 15-16 sierpnia 2020 r.

– W związku ze zbliżającą się setną rocznicą Bitwy Warszawskiej, która bez wątpienia jest wielkim wydarzeniem na mapie historii Polski, nasza Fundacja przygotowała ogólnodostępną, plenerową grę rodzinną – mówią Monika Jędrzejewska-Wiergiles i Paulina Kuran z Fundacji Sofijka - edukacja i rozwój.

Gra będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców gminy, a także osób odwiedzających Brwinów, które w dniach 15-16 sierpnia odnajdą różne tablice, m.in. tablice „Poznaj Brwinów”, zeskanują kody QR na nich zamieszczone i odpowiedzą na pytania ukryte pod tymi kodami. W grze będą mogły wziąć udział drużyny składające się z co najmniej jednego rodzica/opiekuna i co najmniej jednego dziecka. Pytania będą ukryte na pięciu tablicach, a na pozostałych będzie informacja „Szukaj dalej”. Odpowiedzi na wszystkie pięć pytań trzeba będzie przesłać na adres fundacji wraz z danymi członków drużyny (imiona i nazwiska, wiek w przypadku dzieci). Drużyny, które jako pierwsze prześlą prawidłowe odpowiedzi, otrzymają nagrody (książki, magnesy, długopisy). Upominki otrzymają najszybsze drużyny, gdyż liczba nagród jest ograniczona. Rozdanie nagród zaplanowane jest na piątek 21 sierpnia, a o szczegółach zwycięskie drużyny zostaną poinformowane drogą mailową. Szczegółowe  informacje dotyczące gry dostępne będą na stronie: www.facebook.com/FundacjaSofijka

Tablice, na których ukryte będą kody QR, to:
1. tablica przy Dworku Zagroda
2. tablica o Wacławie Kowalskim przy poczcie
3. tablica o OSP przy straży pożarnej
4. tablica znajdująca się na Placu św. Jana Pawła II (Pomniki na Rynku)
5. tablica o Feliksie Nowosielskim (początek ścieżki rowerowej do Parzniewa)
6. tablica znajdująca się na końcu ścieżki rowerowej przy ulicy Sochaczewskiej (kierunek Grudów)
7. tablica przy cmentarzu
8. tablica o Ignacym Kozielewskim (nowe rondo przy ul. Biskupickiej)