Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie gminy Brwinów w ramach projektu „Warszawski Zachodni Orange Światłowód”. Projekt obejmuje 3803 gospodarstwa domowe.

Realizacja projektu rozpoczęła się doprowadzeniem światłowodu do szkół zakwalifikowanych do projektu w miejscowościach Żółwin, Brwinów i Otrębusy. Dzięki temu placówki te mogą już korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co umożliwia im rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.
W drugim etapie projektu Orange Polska zbudowała i przyłączyła sieć światłowodową do wytypowanych gospodarstw domowych w Domaniewie (podłączono 91 adresów), Domaniewku (podłączono 42 adresy) i Brwinowie (podłączono 601 adresów).
Zakres inwestycji został określony na podstawie listy adresowej przygotowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej – regulatora rynku telekomunikacyjnego, zgodnie z zasadami przyznawania pomocy publicznej, na bazie przeprowadzonej inwentaryzacji. Na obszarze gminy Brwinów projekt obejmuje swym zasięgiem 3803 gospodarstwa domowe w miejscowościach: Biskupice, Brwinów, Domaniew, Domaniewek, Grudów, Kanie, Krosna, Milęcin, Otrębusy, Owczarnia, Parzniew, Terenia, Żółwin.
Inwestycja realizowana jest do granicy działek, na których znajdują się budynki jednorodzinne oraz do części wspólnej budynków wielorodzinnych. W drugim przypadku konieczna jest zgoda zarządcy lub współwłaścicieli nieruchomości. Odmowa ze strony właścicieli budynków wielorodzinnych na doprowadzenie sieci do budynku uniemożliwi jej wykonanie.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Szczegóły projektu dostępne są na stronie www.orange.pl/view/popc
Pytania dotyczące inwestycji należy kierować do Mazowieckiej Unii Światłowodowej – mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr tel. 500 117 447.