Gmina Brwinów rozpoczyna budowę kolejnej świetlicy. W ostatnich latach powstały już świetlice w Owczarni i Domaniewie.

Świetlica w Kaniach powstanie przy ul. Piłsudskiego, ok. 100 m od ul. Warszawskiej (DW nr 719). Działkę o powierzchni 3000 m kw. gmina Brwinów pozyskała w 2015 r. Obecnie teren został przekazany wykonawcy i trwają tam prace przygotowawcze – wycinka krzaków i zarośli, budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz wytyczenie geodezyjne obiektu.

Zaplanowana powierzchnia zabudowy nowej świetlicy to 429 m2, a powierzchnia użytkowa wyniesie 404 m2. Budynek będzie składał się z dwóch kondygnacji – parteru wraz z poddaszem. W budynku będą m.in. dwie pracownie, aneks kuchenny, sala główna i toalety przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Pomieszczenia do zajęć będą miały charakter wielofunkcyjny z możliwością organizacji zajęć o różnym charakterze, w zależności od bieżących potrzeb. Na poddaszu znajdzie się miejsce na pomieszczenie techniczne.

Budynek będzie miał nowoczesną formę – o prostej i zwartej bryle, z tarasem pod dachem budynku świetlicy. Powstanie przy nim parking z 17 miejscami, w tym 1 dla osób z niepełnosprawnościami, plac zabaw, siłownia plenerowa dla dorosłych, wiata na 20 rowerów. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom świetlicy, ruch samochodowy, rowerowy i pieszy na terenie działki zostanie oddzielony. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2021 r.

Świetlica w Kaniach będzie pełnić funkcję małego ośrodka kultury – tu mieszkańcy będą mogli się nie tylko spotkać i poznać nowe osoby czy wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, lecz także realizować różnorodne lokalne inicjatywy społeczno-kulturalne.

Wykonawcą wybranym w przetargu została firma MKL-BUD Sp. z o.o z Warszawy. Koszt prac to 2 718 000 zł.