Mimo wielu nowych wyzwań oraz wprowadzonych ograniczeń w przyjmowaniu interesantów pracownicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej realizują swoje zadania. Przypominamy zestawienie aktualnej oferty skierowanej do potrzebujących mieszkańców gminy Brwinów.

 

Pomoc w formie zakupów, wyprowadzania psa itp. dla osób pozostających w domach (na kwarantannie, w izolacji, niewychodzących ze względu na epidemię):

Dział Wspierania Rodziny, ul. Grodziska 31, Brwinów

tel. 22 729 63 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pomoc materialna i rzeczowa dla osób, które straciły pracę lub inne źródła dochodu i znalazły się w trudnej sytuacji materialnej:

Dział Pomocy Środowiskowej, ul. Kościuszki 4a, Brwinów

tel. 22 729 54 44, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Usługi opiekuńcze dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych:

Dział Usług Społecznych, ul. Kościuszki 4a, Brwinów

tel. 22 739 51 15 lub 16, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Świadczenia rodzinne i pielęgnacyjne, fundusz alimentacyjny, 500+:

Dział Świadczeń, ul. Kościuszki 1e, Brwinów

tel. 22 729 05 46, 508 899 918, e-mail: śTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pomoc psychologiczna:

Należy poprosić o kontakt do psychologa

tel. 22 729 54 44 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Psychologowie udzielają wsparcia on-line lub przez telefon.

 

Przemoc w rodzinie:

Gdy dzieje się coś złego w Twojej rodzinie lub znasz osobę wymagającą pomocy, napisz pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wiadomość wpłynie bezpośrednio do Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Możesz dzwonić też na policję (22 729 79 97 całodobowo) lub pod każdy z powyższych kontaktów (w godzinach pracy ŚOPS).

 

Pomoc i wsparcie dla rodziców i dzieci oraz pomoc terapeutyczna w ramach punktu konsultacyjnego ds. uzależnień:

Dział Wspierania Rodziny, ul. Grodziska 31, Brwinów

tel. 729 63 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ze względu na pandemię działy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej nie prowadzą bezpośredniej pracy z klientami. Organizowanie i udzielanie pomocy odbywa się za pomocą komunikacji telefonicznej, mailowej, skype, sms. Zamknięcie działów ŚOPS ma na celu zabezpieczenie pracowników i klientów przez rozprzestrzenianiem się wirusa i zminimalizowanie niebezpieczeństwa zamknięcia jednostki z powodu zarażenia. Dlatego też ŚOPS prosi o wyrozumiałość i stosowanie się do zasad kontaktu obowiązujących w czasie pandemii.