W sobotę 25 stycznia 2020 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński oficjalnie przekazał klucze do budynku przedszkola w Żółwinie.

Klucze do nowego budynku burmistrz Arkadiusz Kosiński musiał odnaleźć w plastikowym żółwiu ukrytym w pudełku prezentowym z balonami i konfetti. Następnie przekazał je dyrektor Szkoły Podstawowej Marcie Szwemin, ponieważ do budynku nowego przedszkola, na czas rozbudowy żółwińskiej szkoły, zostaną przeniesieni uczniowie klas 0-3.

Sobotnia uroczystość była okazją do podziękowania osobom zaangażowanym w realizację tej inwestycji. Pamiątkowe kubki z żółwiami otrzymali: Justyn Kwietniak – prezes firmy IZOLBUD, który był jednocześnie kierownikiem budowy, a także kierownicy robót, inspektorzy nadzoru oraz nadzór autorski: Mirosław Grobelny, Marcin Laska, Krzysztof Chmielewski i Wojciech Jędrzejczyk, pracownicy Urzędu Gminy Brwinów: Urszula Wróbel, Aneta Rowińska, Halina Bąk, Sabina Sas, Hanna Zarańska i Elżbieta Dolota. Burmistrz Arkadiusz Kosiński podziękował też swoim zastępcom: Jerzemu Wysockiemu i Sławomirowi Walendowskiemu.

W części artystycznej dzieci w klimacie kolędowym zaśpiewały piosenki „Aniołek maleńki jak wróbelek” oraz „Śpij Maluszku”. Nie zabrakło okolicznościowego tortu, który szczególnie ucieszył najmłodszych. Potem można było zwiedzić budynek, którego powierzchnia użytkowa wynosi 1.493 m². Na parterze i poddaszu użytkowym znajdują się przestronne sale zajęć, sala wielofunkcyjna, kuchnia wraz z zapleczem, sala jadalna, pomieszczenia pomocnicze: szatnie i sanitariaty, pokój pielęgniarki, logopedy i psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe.

– Planujemy, że do czerwca 2021 r. do budynku nowego przedszkola przeniesiemy uczniów klas 0-3, chcąc poprawić warunki nauki tych dzieci z uwagi na hałas od budowy, opróżnić część budynku szkoły, w którą będzie ingerowała budowa nowego skrzydła i by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, zabierając je z sąsiedztwa placu budowy – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński.

MZD4201
MZD4185
MZD4231
MZD4274
MZD4295
MZD4306
MZD4340
MZD4357
MZD4383

Fot. Marek Zdrzyłowski