Rozpoczęła się XI edycja ogólnopolskiego konkursu, w którym miasta mogą zdobyć sprzęt AGD na cele charytatywne, a mieszkańcy fotografujący świąteczne iluminacje – indywidualne nagrody za piękne fotografie.

Przed świętami Bożego Narodzenia niemal każde miasto w Polsce stroi się w światełka, ciekawe iluminacje i efektowne dekoracje, by podkreślić świąteczny nastrój i przekazać go mieszkańcom oraz gościom. W Brwinowie po zmroku „pada śnieg” na frontowej ścianie Urzędu Gminy Brwinów, a w wielu punktach można znaleźć świecące dekoracje – jelenie i wiewiórkę na nowym rondzie, fontannę i anioły na Rynku, niedźwiedzie, łódki i pingwina w parku, koronę na rondzie Wacława Kowalskiego, dekoracje na latarniach i in. Wszystkie są dobrymi do sfotografowania obiektami, które można pokazać w konkursie. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców. Rok temu wygrał Sędziszów Małopolski, siedziba podobnej do Brwinowa gminy z Podkarpacia.


Głosowanie internautów w pierwszym etapie (wojewódzkim) trwa do 2 stycznia 2020 r. Żeby zagłosować trzeba wejść na stronę internetową www.SwiecSie.pl i wybrać Brwinów. Głosy można oddawać codziennie. Nagrodą dla miasta jest sprzęt AGD, który trafi do najbardziej potrzebujących.


Niezależnie od głosowania w konkursie miast, trwa też indywidualny konkurs „Świeć Się” – skierowany do wszystkich pasjonatów fotografii, którzy uchwycą na zdjęciach świąteczny klimat. Laureaci zostaną wyłonieni częściowo w wyniku głosowania internautów, a częściowo decyzją jurorów. Można przesyłać po dwa zdjęcia w każdej kategorii: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja oraz Moja Ulubiona Szopka. Zdjęcia można przesyłać do 15 stycznia.