Widowiskowe przejazdy zawodników pokazujących swoje umiejętności w jeździe figurowej na rolkach i wrotkach będzie można oglądać podczas zawodów rozgrywanych 14 i 15 grudnia w Brwinowie.  

Wrotkarstwo nie tylko zyskuje popularność jako sposób spędzania wolnego czasu i rekreacji na świeżym powietrzu w sezonie wiosenno-letnim, lecz także daje możliwość uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych – od jazdy szybkiej, przez hokeja na rolkach po taniec. Jazda figurowa na rolkach czerpie inspiracje z łyżwiarstwa figurowego. Kroki, skoki i piruety wykonywane na rolkach przypominają figury łyżwiarskie na lodzie. Podczas zawodów Rewia Trophy, które odbędą się 14 i 15 grudnia 2019 r. w Brwinowie, będzie można zobaczyć, jak jeżdżą najlepsi zawodnicy tej dyscypliny w Polsce. Swój udział w Brwinowie zapowiedzieli też rolkarze figurowi z Ukrainy, co uczyni rywalizację jeszcze ciekawszą. Jazda figurowa na rolkach zostanie przeprowadzona w konkurencjach: elite, silver, recreational i beginners. Wystąpią też wrotkarki w kategoriach wiekowych teenager i adult.

 

W sobotę 14 grudnia o godz. 17.00 rozpocznie się krótka ceremonia otwarcia. Po niej uczestnicy zawodów przystąpią do rywalizacji. W niedzielę 15 grudnia od godz. 10.00 będzie można oglądać ciąg dalszy zmagań. Zawody zaplanowane są do godz. 15.30.

 

Grudniowe zawody dadzą przedsmak tego, co jest już zaplanowane na lipiec przyszłego roku. Organizator zawodów w Brwinowie - klub sportowy MKS Rewia Warszawa - otrzymał prawa do organizacji Mistrzostw Świata w jeździe figurowej na rolkach. Jubileuszowe, dziesiąte zawody WIFSA World Open in Inline Figure Skating odbędą się w Brwinowie w połowie lipca. - Spodziewamy się przyjazdu nawet 400 zawodników wraz z trenerami i osobami towarzyszącymi z Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Szwecji, Belgii, Ukrainy, Rosji oraz innych krajów europejskich, a także krajów azjatyckich, np. Iranu czy Tajwanu - zapowiadają organizatorzy, dla których lipcowa impreza będzie ogromnym wyzwaniem logistycznym. Brwinowska hala miejska, która dwa lata temu zdobyła tytuł Obiektu Sportowego Roku, posiadająca certyfikowaną nawierzchnię oraz wygodne zaplecze dla zawodników i ponad dwieście miejsc na trybunach, została już zaakceptowana przez przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Jazdy Figurowej na Rolkach, którzy wizytowali miejsca związane z organizacją Mistrzostw Świata.

2
3
9
13
16
20
23
24
36
41