Kończą się już przygotowania do otwarcia lodowiska w Brwinowie – sezon łyżwiarski rozpocznie się w niedzielę 8 grudnia o godz. 16.00.  

Lekki mróz i brak deszczu sprzyja ostatnim pracom prowadzonym na lodowisku, które w Brwinowie tradycyjnie znajdować się będzie na terenie przy ul. Przejazd/Piłsudskiego. Po otwarciu zaplanowanym na niedzielę 8 grudnia na godz. 16.00 lodowisko zacznie normalne funkcjonowanie.

Będzie czynne codziennie w godz. 9.00-21.00, z przerwą techniczną w godz. 14.00-15.00. W dni nauki szkolnej w pierwszej części dnia będą z niego korzystać głównie uczniowie szkół z terenu gminy Brwinów, którzy na łyżwach będą mogli jeździć w ramach zajęć wychowania fizycznego.

Wstęp jest bezpłatny. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy i kask (w cenie 1 zł) oraz naostrzyć własne łyżwy (koszt to 6 zł.) Operator zapewnia 120 par łyżew w pełnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Maluchy, które jeszcze nie potrafią jeździć samodzielnie, będą mogły skorzystać z chodzików.

Lodowisko ma działać do końca lutego 2020 r. – z możliwością przedłużenia, jeśli w tym czasie będą jeszcze odpowiednie warunki atmosferyczne. Zamknięcie lodowiska mogą spowodować zbyt wysokie temperatury uniemożliwiające utrzymanie tafli lodu oraz opady deszczu. Operator będzie informować na stronie FB/lodowisko Brwinów.