Gmina Brwinów otrzymała dotację w wysokości 4 524 350,17 zł. W planach jest budowa ponad 6,5 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. W planach jest budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, które mają powstać m.in. w Grudowie – od skrzyżowania z drogą do Brwinowa do granicy z Falęcinem, a także z Grudowa wzdłuż torów kolejowych do Milanówka. Będzie to ciąg dalszy ścieżki wybudowanej w latach ubiegłych, a która połączy Brwinów z Milanówkiem.

 

Ścieżka wzdłuż ulicy Pruszkowskiej powstanie na odcinku od ronda F. Nowosielskiego do ronda W. Kowalskiego – i jak zaznacza burmistrz Arkadiusz Kosiński – będzie miała nawierzchnię z kostki betonowej, ponieważ zostanie wybudowana na terenie PKP wzdłuż ekranów, a kolejarze z PKP PLK wyrazili zgodę na jej lokalizację pod warunkiem zastosowania nawierzchni rozbieralnej z uwagi na liczne kolejowe podziemne kable energetyczne i telekomunikacyjne, które się tam znajdują.

W ramach tego dofinansowania zostanie też przebudowany istniejący chodnik wzdłuż ul. Piłsudskiego w Brwinowie do szerszego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od budowanego ronda na skrzyżowaniu z ul. Biskupicką do Szkoły Podstawowej nr 1.

W miejscowości Moszna powstanie ścieżka na odcinku od ronda obwodnicy wsi Moszna do wiaduktu nad autostradą A2 na granicy z Pruszkowem. Mieszkańcy zyskają bezpieczne połączenie pieszo-rowerowe. Kolejne ścieżki planowane są wzdłuż ul. Słonecznej w Żółwinie, a także wzdłuż ul. Natalińskiej w Otrębusach na odcinku od WKD Otrębusy do skrzyżowania z ul. Piaseckiego (przy szkole).

– Otrzymamy również zwrot znacznej części środków wydanych w tym roku na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Piaseckiego, ul. Poziomki i ul. Malinowej w Otrębusach (na odcinku od skrzyżowania z ul. Natalińską do obiektów Zespołu "Mazowsze") bowiem i ona znajdowała się w naszym wniosku o dofinansowanie – podsumowuje burmistrz Kosiński.