Szkoła Podstawowa nr 2 w Brwinowie przystąpiła do konkursu organizowanego przez Empik. Wygrać w nim można 1000 książek do szkolnej biblioteki.

Brwinowska Dwójka zachęca do głosowania:

Wygra tylko 5 szkól z całej Polski. Zadecyduje ilość oddanych głosów. Liczymy na CIEBIE. Pobierz bezpłatną aplikację mobilną ze strony Empik i lajkuj CODZIENNIE od 24 października do 28 listopada. Zaczynamy w najbliższy czwartek!

www.empik.com/biblioteki/zaglosuj - LINK

Pracę wykonali uczniowie klasy IV a z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Brwinowie na zajęciach pozalekcyjnych w bibliotece szkolnej. Zainspirowała ich książka Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Tytułowa bohaterka zaczarowuje świat dla swoich dzieci - z każdej sytuacji wydobywa dobro, w każdym dostrzega to, co w nim najwartościowsze. Uczy empatii, szacunku dla odmienności, budzi wyobraźnię, dzięki której pragną szybować wysoko, spełniać swoje pragnienia.

Czwartoklasistów zainspirowało jednak zdarzenie, kiedy to dzieci przygotowują czar dla mamy. Cała rodzina unosi się nad miastem na poduszkach, które dla naszych uczniów stały się metaforą marzeń. Teraz oni wyruszają w swoją podróż, do której zapraszają również dorosłych.

żeby ludzie byli mili

żeby wszyscy byli zdrowi

mieć milsze życie,

spokojniej żyć

mieć budynek dla zwierząt zagrożonych wyginięciem