W rejonie przystanku w Mosznie pojawiło się dodatkowe oświetlenie częściowo sfinansowane z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw.

Zadanie „Budowa oświetlenia ulicznego w rejonie przystanku autobusowego w miejscowości Moszna” zostało dofinansowane kwotą 7 995,00 zł przez samorząd województwa w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Drugie tyle dołożyli mieszkańcy podejmując decyzję o przeznaczeniu na ten cel części funduszu sołeckiego. W okolicy przystanku stanął dodatkowy słup oświetleniowy o wysokości 9 m z wysięgnikiem dwuramiennym i dwoma lampami. Całkowity koszt zadania wyniósł 15 990,00zł.

 

Przez miejscowość Moszna przejeżdżają autobusy trzech linii gminnych, a w ciągu dnia realizowane są łącznie 33 kursy oraz dodatkowe kursy weekendowe. Autobusy zapewniają mieszkańcom Moszny łatwiejszy dostęp do Brwinowa i Pruszkowa, m.in. dojazd do placówek służby zdrowia, instytucji gminnych, kulturalnych, placówek handlowych, a w szczególności dzieciom i młodzieży do szkół. Dobre oświetlenie to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy prawie przez pół roku w godzinach porannych i popołudniowych panuje mrok. Pasażerowie w Mosznie mogą teraz oczekiwać na przyjazd autobusu w dobrych warunkach.

 

moszna3
moszna4
moszna1
moszna2