Gmina Brwinów dba o sadzenie szpalerów drzew przy nowych ścieżkach rowerowych. W ostatnich dniach przy drodze z Brwinowa do Grudowa zasadzono 60 kasztanowców.

Nowa ścieżka rowerowa zbudowana w ramach projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w gminie Brwinów” prowadzi wzdłuż drogi gminnej, od Osiedla Sochaczewska do skrzyżowania w Grudowie. Jej trasa przebiega w sąsiedztwie pól uprawnych oraz grudowskich zabudowań gospodarczych, ale budowa tego odcinka jest częścią większego planu – połączenia ścieżką rowerową Brwinowa i Milanówka. Gmina Brwinów postarała się o zagospodarowanie terenu wokół nowej ścieżki. Jazda na rowerze w otoczeniu zieleni jest przyjemnością i w większym stopniu służy też zdrowiu.

 

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019” możliwy był zakup 60 sztuk dużych, ok. 3-metrowych drzew. O tej porze roku młody szpaler kasztanowców czerwonych nie pokazuje swojej urody. Posadzone drzewa zrzuciły już liście, ale w przyszłym roku, gdy kasztanowce zazielenią się, a następnie zakwitną na różowo, staną się piękną ozdobą ścieżki. Kasztanowce czerwone charakteryzują się obficie rozgałęzioną koroną, która sprawdzi się  w roli zacienienia terenów wokół ścieżki. Są polecane do sadzenia przy ulicach i chodnikach. Ważne jest też to, że ten gatunek kasztanowca jest odporny na szkodnika szrotówka niszczącego przede wszystkim kasztanowce pospolite.

01
03
04