3 października przejazdem w Otrębusach gościł marszałek województwa Adam Struzik, który wziął udział w sadzeniu platanów przy ul. Piaseckiego.

Od niedawna kierowcy i piesi zmierzający do szkoły i przedszkola w Otrębusach oraz do siedziby zespołu „Mazowsze” mogą korzystać z przebudowanej drogi. Zakres wykonanych prac objął przebudowę ciągu dróg gminnych Piaseckiego, Poziomki i Malinowej od drogi wojewódzkiej DW nr 720 do skrzyżowania z ul. Świerkową, wraz z budową odwodnienia oraz przebudową teletechniki (przebudowa słupów i zabezpieczenie kabli teletechnicznych). Został także zbudowany chodnik oraz miejsca postojowe wzdłuż ul. Piaseckiego (96 miejsc) i ul. Malinowej (40 miejsc). Oprócz tego powstał również ciąg pieszo-rowerowy.

Wzdłuż przebudowanej drogi pamiątkowe platany zasadzili: marszałek Adam Struzik i Bożena Żelazowska – radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, dyrektor przedszkola w Otrębusach Irena Tokarewicz-Romanowska wraz z przedszkolakami, dyrektor Szkoły Podstawowej w Otrębusach Sebastian Kończak wraz z uczniami. Przedszkolaki i uczniowie otrzymali w prezencie od marszałka zestawy odblasków, które poprawiają widoczność po zmroku. Kolejne drzewa posadzili: dyrektor PZLPiT „Mazowsze” Jacek Boniecki, burmistrz Arkadiusz Kosiński wraz ze swoimi zastępcami – Sławomirem Walendowski i Jerzym Wysockim, sołtys Otrębus Katarzyna Jacniacka wraz z radną Rady Miejskiej w Brwinowie Martą Bartos, pracownicy Urzędu Gminy Brwinów – Katarzyna Lewandowska – kierownik Zespołu ds. Funduszy Zewnętrznych i Urszula Wróbel Kierownik Referatu Inwestycji i Remontów – oraz przedstawiciel wykonawcy firmy Fal-Bruk wraz z inspektorem nadzoru.

Koszt inwestycji wyniósł 2 155 752,70 zł, z czego połowa została pokryta z dotacji przekazanej przez samorząd województwa mazowieckiego.

DSC0111
DSC0135
DSC0254
DSC0398
DSC0469
DSC0487
DSC0500
DSC0520
DSC0535
DSCN4210