Trwa tegoroczny cykl spotkań burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami. Przed nami jeszcze 7 spotkań. 

Burmistrz Arkadiusz Kosiński kontynuuje tradycję, którą wprowadził podczas swojej pierwszej kadencji. Spotkania z mieszkańcami Brwinowa oraz wszystkich sołectw odbywają się co roku na przełomie lata i jesieni. Burmistrz odwiedza różne miejscowości na terenie gminy – tylko dwa z szesnastu spotkań odbywają się na terenie miasta.

     

Termin spotkań nie jest przypadkowy. Ponieważ jesienią zaczną się prace nad przygotowaniem projektu budżetu gminy na 2020 rok, burmistrz zbiera przy okazji spotkań z mieszkańcami nie tylko ich uwagi i opinie na temat swoich dotychczasowych działań i pracy Urzędu Gminy Brwinów, lecz także sugestie dotyczące zadań do wykonania w przyszłym roku.

     

Z drugiej strony – mieszkańcy wielu sołectw podczas tych spotkań sami decydują o przeznaczeniu przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Są to środki wydzielone w budżecie gminy Brwinów, których wykorzystanie pokazuje, co jest ważne dla danego sołectwa. Widać tutaj duże różnice, jeśli chodzi o potrzeby i sposoby wykorzystania. Jedni wolą przede wszystkim inwestować w poprawę infrastruktury i wskazują do realizacji kolejne utwardzenia dróg. Tak postąpili w tym roku mieszkańcy Milęcina i Kotowic. Inni stawiają na działania ekologiczne, nowe nasadzenia czy sprzątanie, np. mieszkańcy Koszajca dbają o swój Zielony Zakątek i planują w tym roku zakończyć uprzątnięcie stawu służącego przez wiele lat jako dzikie wysypisko śmieci. Jeszcze inni stawiają na budowę wiat autobusowych, uzupełnianie oznakowania ulic lub integrację i wspólną zabawę.  

W tegorocznym cyklu odbyły się już spotkania w Milęcinie, Kotowicach, Krośnie, Koszajcu, Owczarni, Parzniewie, Czubinie, Biskupicach oraz Falęcinie. Przed nami dwa spotkania w Brwinowie (20 września w Szkole Podstawowej nr 1 i 6 października w brwinowskiej OSP) oraz w sołectwach: Otrębusy, Kanie, Domaniew, Moszna, Żółwin i Terenia.