Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasłem „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. W Brwinowie będzie wiele atrakcji - konkursy, Nocna Masa Krytyczna, piknik na temat bezpieczeństwa i bezpłatne przejazdy brwinowską komunikacją.

W tym roku w ramach kampanii na terenie gminy Brwinów będzie wiele ciekawych wydarzeń. Na stronie www.facebook.com/Brwinow internauci znajdą konkursy z atrakcyjnymi rowerowymi nagrodami. 20 września podczas Dnia bez Samochodu mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami 10 linii brwinowskiej komunikacji miejskiej (linie od B1 do B10). Stowarzyszenie Projekt Brwinów organizuje w sobotę 21 września o godz. 19 Nocną Masę Krytyczną – rowerowy przejazd ulicami miasta. Start został zaplanowany na Rynku, a dystans do pokonania wyniesie ok. 10 km. Ze względu na późną porę trzeba koniecznie pamiętać o oświetleniu roweru, warto wziąć też kamizelkę odblaskową.

Następnego dnia o godz. 16 stowarzyszenie zaprasza na piknik na temat bezpieczeństwa pod hasłem Mocna Nocna Jazda. Od godz. 16 będzie można m.in. spróbować swoich sił w rowerowym kole fortuny, wypróbować symulatory dachowania i zderzenia oraz wziąć udział w testach z alkogoglami. Od godz. 19 strażacy zaprezentują pokazy nocnego ratownictwa – uwalniania z samochodu ofiar wypadku i gaszenia płonącego samochodu.

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się co roku w dniach 16-22 września, promowane są zrównoważone formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Tegoroczne hasło kampanii „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść zdrowiu i środowisku. Do kampanii w tym roku dołączyło ponad 500 miast nie tylko z Europy.