Testowanie jazdy na pumptracku i przejazdy w wykonaniu profesjonalistów – to główne punkty imprezy, która odbyła się w sobotę 31 sierpnia.

Chociaż brwinowski pumptrack został wybudowany kilka tygodni temu, trzeba było poczekać na oficjalną zgodę na jego użytkowanie. W sobotę 31 sierpnia Stowarzyszenie Projekt Brwinów, które było partnerem projektu budowy pumptraków realizowanego przez gminę Brwinów, zorganizowało rowerową wycieczkę na pumptrack, w której wzięło udział kilkadziesiąt osób. Po przejechaniu ok. 4 km rowerzyści dotarli na teren położony pomiędzy osiedlem Sochaczewska, ulicą Piłsudskiego i Woydy, gdzie znajdują się specjalne tory do jazdy. Odbyły się tam pokazy w wykonaniu Stanisława Gońdy na rowerze BMX oraz Jakuba Wolcendorfa na rowerze z dużymi kołami.

 

Chociaż dobrze wyprofilowany tor pumptrack służy przede wszystkim rowerzystom, którzy rozpędzają się na nim bez pedałowania, jedynie poprzez balans ciała, to równie dobrze mogą korzystać z niego osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Chętnych do wypróbowania zarówno mniejszego, jak i większego toru nie brakowało.

 

Prowadzący pokaz podkreślali podstawową zasadę: należy bezwzględnie pamiętać o kasku. Po zadbaniu o bezpieczeństwo można już bez przeszkód korzystać z obu torów. Taka jazda służy nie tylko zabawie i aktywnej rekreacji, lecz także równomiernie rozwija mięśnie i jest świetnym treningiem ogólnorozwojowym.

 

Projekt pn. „Budowa zespołu torów dla rowerów BMX- Easy Pumptrack i Mini Pumptrack” otrzymał dotację ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 105.494,00 zł. Całkowity koszt budowy torów wyniósł 467.400,00 zł.