ikonkaTrwające wakacje to dobry czas na przeprowadzenie remontów w gminnych placówkach oświatowych. Na terenie szkół oprócz drobnych remontów i napraw prowadzone są większe inwestycje modernizacyjne. W budżecie gminy Brwinów zaplanowano na ten cel 700 tys. zł.

Największy zakres robót wykonywany jest w Szkole Podstawowej w Otrębusach. Przeprowadzane prace obejmują remont hallu wraz z wydzieleniem recepcji i powiększeniem wiatrołapu. Wybudowana zostanie również nowa pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Remont przeprowadzany jest także na terenie szkolnego patia. Prace polegają na wykonaniu ciągów komunikacyjnych na nowej podbudowie, z kostki porozbiórkowej i nowej, wykonanie korekty aranżacji w postaci dodatkowych pochylni. Zamówienie obejmuje dostawę i montaż elementów małej architektury: zabawek, gier plenerowych, ławek, koszy, wymianę latarni wraz z wymianą instalacji elektrycznych. W zakresie remontu było udrożnienie kanalizacji deszczowej budynku oraz częściowe wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej ścian fundamentowych.

Przy Szkole Podstawowej nr 1 trwa budowa wiaty rowerowej oraz wykonanie elewacji sąsiadującego ze szkołą budynku gospodarczego. Wiata o powierzchni ok. 175 m2 przewiduje 129 stanowisk dla rowerów i 18 dla hulajnóg. Remont zgodnie z podpisaną umową może potrwać do końca października. W holu przy hali sportowej zostanie wykonana ochronna wykładzina ścienna z PCV (zamiast lamperii). W budynku szkoły zakończono już prace przystosowania jednego z pomieszczeń na gabinet dyrektorsko-konferencyjny (podwieszany sufit, szpachlowanie, malowanie ścian, ułożenie paneli winylowych).

W Liceum Ogólnokształcącym trwa malowanie korytarzy i wymiana drzwi, gniazdek elektrycznych i cokołów na drugim piętrze szkoły. Przeprowadzany jest także remont sklepiku szkolnego. W sali 204 została wymieniona wykładzina podłogowa. Dobiega też końca remont sali komputerowej zlokalizowanej na pierwszym piętrze. W klimatyzowanej sali przewidziano 16 stanowisk komputerowych.

W szkole podstawowej w Żółwinie trwa remont łazienek i przebieralni przy sali gimnastycznej. Pomieszczenia zyskają nową aranżację, instalacje wod.-kan., co i wentylację. Prace obejmują również wykonanie nowej instalacji wentylacji mechanicznej w sali gimnastycznej oraz remont kominów nad częścią sanitarną. Część klas i korytarzy potrzebowała odświeżenia, w związku z tym prowadzone są prace malarskie. Do końca października zrealizowana będzie wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w szkolnej szatni zlokalizowanej w piwnicy – jako pierwszy etap inwestycji pn. Modernizacja szatni.

Prace remontowe trwają także w brwinowskich przedszkolach. W placówce przy ul. Lilpopa przeprowadzany jest remont gabinetu dietetyka, zaplecza magazynowego oraz wiatrołapu. W przedszkolu przy ul. Słonecznej zaplanowano malowanie szatni, ułożenie okładzin ściennych, odnowienie pokoju nauczycielskiego, odnowienie pokoju pedagoga, malowanie sal i łazienek oraz korytarza na drugim piętrze.

Większość prowadzonych w placówkach oświatowych inwestycji zakończy się w wakacje. Część z nich potrwa jednak do końca października.

DSC0579
DSC0597
DSC0601
DSC0619
DSC0642
DSC0657
DSC0684
DSC0692
DSC0694