Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na brwinowskim rynku odbędą się uroczystości oraz wspólne śpiewanie pieśni powstańczych. Wieczorem w parku miejskim zostanie wyświetlony film pt. „Powstanie i medycyna. Chcieliśmy żyć”.

O godz. 17.00 – w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego przy pomniku Armii Krajowej na Rynku w Brwinowie odbędą się oficjalne uroczystości oraz wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. O godz. 18 w kościele pw. św. Floriana zostanie odprawiona msza św. w intencji poległych.

 

Wspólne oglądanie filmów dokumentalnych 1 sierpnia, organizowane przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów, ma już swoją kilkuletnią tradycję. W tym roku stowarzyszenie zaprasza na polankę za placami zabaw na wieczorny film w reżyserii Marka Widarskiego, który przedstawia relacje lekarzy, sanitariuszek i rannych w Powstaniu. Początek o godz. 20.00.

 

Fragmenty kronik nakręconych w walczącej Warszawie i przejmujące wspomnienia powstańców, którzy mimo upływu lat wciąż odczuwają te same emocje i niosą w sobie autentyczne wartości – to właśnie zobaczyć można w filmach dokumentalnych, na które zapraszamy – mówią organizatorzy wieczornego seansu filmowego.