Gmina Brwinów otrzymała wsparcie w wysokości 50 tys. zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Sołectw. Podpisanie umów między samorządem województwa a samorządami z powiatu grodziskiego i pruszkowskiego miało miejsce 10 lipca 2019 r. w Brwinowie.

Do Brwinowa na podpisanie umów przybył wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk, radni sejmiku województwa Bożena Żelazowska i Piotr Kandyba oraz reprezentanci gmin Baranów, Nadarzyn i Żabia Wola, które podobnie jak Brwinów otrzymały dofinansowanie na działania zaplanowane w sołectwach.

W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć maksymalnie pięć wniosków na pięć różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania. – Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla mieszkańców naszego regionu są te drobne inwestycje, dlatego w tym roku wsparcie otrzymało aż 1178 sołectw – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk. Wśród nich są też brwinowskie sołectwa: Biskupice, Falęcin, Moszna, Otrębusy i Żółwin.

W Biskupicach zostaną ustawione dwie nowe wiaty przystankowe, dodatkowo wyposażone w oświetlenie solarne. Wzdłuż nowej ścieżki rowerowej z Brwinowa do Grudowa zostanie urządzona zieleń, a w Mosznie będzie można wykonać oświetlenie w okolicy przystanku autobusowego. Środki pozyskane przez gminę Brwinów trafią także do szkół. W budynku Szkoły Podstawowej w Otrębusach zaplanowano remont wiatrołapu i utworzenia recepcji, a w Żółwinie – wymianę okien i drzwi oraz zakup szafek do modernizowanego zespołu szatniowego.