14 lipca w Brwinowie odbędą się obchody powiatowego Święta Policji. Na gości czeka mnóstwo atrakcji.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.30 na brwinowskim Rynku uroczystym apelem z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Zostaną też wręczone odznaczenia, a funkcjonariusze policji zostaną mianowani na wyższe stopnie służbowe.

W związku z uroczystościami 14 lipca Rynek w Brwinowie będzie zamknięty dla ruchu w godz. 6.30-15.00. samochody zostaną skierowane na objazdy.

Po części oficjalnej, ok. godz. 13.30 na terenie u zbiegu ulic marsz. J. Piłsudskiego i ul. Przejazd rozpocznie się II Rodzinny Piknik „Bezpieczny Powiat Pruszkowski”. O godz. 14 na terenie, gdzie w ubiegłym roku została przedstawiona rekonstrukcja bitwy, odbędzie się pokaz umiejętności bojowych policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie. Podczas pikniku będzie można obejrzeć też pokazy wyszkolenia psów służbowych i koni z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji.

Swoje stoiska wystawi nie tylko policja, lecz także powiat pruszkowski oraz miasta i gminy z terenu powiatu: Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Piastów, Pruszków i Raszyn. Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie zaprasza na atrakcje w ramach animacji rodzinnych „Kulturalni Kryminalni”. Wśród nich m.in. zabawa w tworzenie portretu pamięciowego, prawdziwe testy sprawnościowe takie, jakie przechodzą policjanci czy minigra terenowa. Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zachęca do odwiedzin czytelni policyjno-kryminalnej.

Na powiatowe Święto Policji zapraszają Komendant Powiatowej Komendy Policji w Pruszkowie i burmistrz gminy Brwinów.