XII edycja konkursu wiedzy na temat bezpieczeństwa odbyła się 6 czerwca w hali sportowej w Brwinowie. Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów sprawdzili swoją wiedzę z przepisów ruch drogowego i bezpiecznego zachowania na drodze.

Edukację z zakresu bezpieczeństwa należy rozpocząć jak najwcześniej, już w przedszkolach, a także w pierwszym okresie nauki w szkole. Efektem dobrej współpracy między strażą miejską, policją i szkołami była organizacja kolejnej edycji konkursu wiedzy „Jestem bezpieczny na drodze” dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych.

Czteroosobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego na poziomie egzaminu na kartę rowerową, znajomości budowy roweru i na zagadki o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Do wspólnej zabawy została także zaproszona licznie zgromadzona publiczność dopingująca swoich zawodników.

Jak dawniej nazywał się rowerzysta? Jakie jest najbezpieczniejsze nakrycie głowy dla rowerzysty? Kto jest patronem kierowców i rowerzystów - to tylko niektóre pytania, na które odpowiadały dzieci.

Potem jury miało czas na podsumowanie wyników. Pierwsze miejsce drużynowo zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie: Maria Dymińska, Natalia Piwko, Bartosz Kwietniewski i Jakub Wilk, zdobywając 61 punktów na 68 możliwych.

Pierwsze miejsce indywidualnie zdobyła uczennica ze SP nr 2 w Brwinowie – Lidia Steciuk, uzyskując 16 punktów na 17 możliwych, a nagrodę za pracę plastyczną o tematyce bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze otrzymała uczennica SP nr 1 w Brwinowie – Julia Mioduszewska. Zawodnicy otrzymali nagrody związane z ideą konkursu, tzn. akcesoria rowerowe oraz sprzęt sportowy i turystyczny ufundowany przez Burmistrza Gminy Brwinów.

Nagrody wręczali Komendant Staży Miejskiej Tomasz Kowalski i zastępca Burmistrza Gminy Brwinów Jerzy Wysocki.

 

Skład drużyn:

SP nr 1 w Brwinowie

 1. Maria Dymińska
 2. Bartosz Kwietniewski
 3. Natalia Piwko
 4. Jakub Wilk

SP nr 2 w Brwinowie

 1. Anna Kurządkowska
 2. Lidia Steciuk
 3. Michał Dudek
 4. Bartosz Zalisz

SP w  Żółwinie

 1. Tatiana Kuczyńska
 2. Natalia Nyc
 3. Sebastian Szepietowski
 4. Konrad Wojdan

SP w Otrębusach

 1. Lena Chwilka
 2. Mateusz Wężyk
 3. Tobiasz Lempicki
 4. Maria Matyśniak

Konkurs „Jestem bezpieczny na drodze” organizowany przez Straż Miejską w Brwinowie odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów, Komendanta Powiatowej Policji i dyrektorów szkół.

DSC0668
DSC0673
DSC0674
DSC0677
DSC0685
DSC0687
DSC0690
DSC0715
DSC0725
DSC0730