Zawody konne, piknik kawaleryjski i ognisko o północy to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na dzieci, ich rodziców i wszystkich zainteresowanych 1 czerwca w ośrodku Stowarzyszenia Jeździeckiego Szarża w Kaniach.


Tegoroczny piknik odbędzie się w dniu święta pułkowego 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich i jest połączony z najważniejszym wydarzeniem SJ Szarża - corocznymi zawodami, które w tym roku organizowane są pod nazwą „Liga Toasta”.


Od godziny 9 do 14 odbędą się towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody – Liga Toasta, a od godziny 14 piknik kawaleryjski „Ułani dzieciom”. W planie wiele atrakcji: konkursy jeździeckie i okołojeździeckie, oprowadzanki dla dzieci, pokaz kawalerii oraz woltyżerki, a także gry i zadania edukacyjne dla dzieci. W programie także pokaz musztry konnej w wykonaniu ułanów Stowarzyszenia Kawalerii Ochotniczej im. 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich, a także kącik historyczny – historia kawalerii i 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich. Wydarzenie zwieńczy tradycyjne ognisko o północy przy dźwiękach kawaleryjskich pieśni.


Dojazd samochodem - ul. Szarży, od drogi Pruszków – Nadarzyn.
Liga Toasta i piknik „Ułani dzieciom” zostały objęte honorowym patronatem burmistrza gminy Brwinów.