„Nakręcona gmina” to propozycja 3-dniowych wakacyjnych warsztatów dla młodzieży w wieku 12–16 lat. Ich uczestnicy zdobędą nowe umiejętności i zrealizują pod okiem profesjonalisty krótki film. Zapisy rozpoczynają się od poniedziałku 3 czerwca i trwają do 24 czerwca.

Dziś można rozpocząć przygodę z amatorskim filmowaniem w każdej chwili. Nawet nie trzeba posiadać kamery, wystarczy sięgnąć po telefon komórkowy. Poznanie podstawowych funkcji i możliwości technicznych swojego sprzętu to jedna sprawa, lecz warto też poszerzyć wiedzę na temat sposobów pracy operatorów kamer, montażystów, reporterów, scenarzystów i innych osób zaangażowanych przy produkcji filmu. Warsztaty filmowe, jakie odbędą się w dniach 10-12 lipca w Brwinowie, mogą być inspirującym pomysłem na wakacje dla młodych ludzi. 

Uczestnicy przejdą przez cały cykl produkcji filmowej. Przy realizacji reportażu z warsztatów nauczą się, na czym polega praca dziennikarska, jak zadawać pytania, i sami doświadczą, jak pracuje ekipa telewizyjna, a kręcąc krótki spot reklamowy o Brwinowie, będą mogli podzielić się swoim spojrzeniem na miasto.

Scenariusz 2-minutowego filmu powstanie pierwszego dnia warsztatów. Napiszą go sami uczestnicy wraz z prowadzącym zajęcia.
– Zdjęcia do spotu zakończymy drugiego dnia, a trzeciego rozpoczniemy prace nad montażem i postprodukcją. Zapewniamy kompletne zaplecze sprzętowe – kamery, zestawy do montażu, oświetlenie, dźwięk, przenośne studio (green screen) – zapowiada Michał Baranowski, operator kamery, montażysta i grafik komputerowy, który zachęca młodych ludzi do kreatywnego wykorzystania umiejętności zdobytych podczas warsztatów do dalszej własnej twórczości, robienia ładniejszych zdjęć, kręcenia własnych filmików fabularnych, wykorzystania animacji.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i podpisanie przez rodziców/opiekunów i uczestnika karty kwalifikacyjnej oraz złożenie jej w Urzędzie Gminy Brwinów w pok. 007 (parter, Biuro Obsługi Interesanta) ul. Grodziska 12. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WARSZTATÓW

Warsztaty skierowane są do mieszkańców gminy Brwinów. Pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które posiadają Brwinowską Kartę Mieszkańca.

W razie pytań prosimy o kontakt: tel. 22 7382618, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.