Gmina Brwinów wybrała wykonawcę pumptracków, które mają w tym roku powstać w ramach strefy rekreacji w okolicy ul. Sochaczewskiej.


Pierwsze przetargi na budowę pumptracków były unieważnione z powodu braku oferentów. Gmina Brwinów postanowiła więc wyłączyć z zamówienia tę część, której najbardziej obawiały się firmy specjalizujące się w budowie torów rowerowych – badania archeologiczne. Znalezienie cennych artefaktów na terenie inwestycji mogłoby sprawić, że nie udałoby się dotrzymać terminu określonego w warunkach przetargu. Teraz wiadomo już, że wykonawca będzie mógł bez obaw przystąpić do pracy. Teren został dopuszczony do zabudowy, a umowa z wykonawcą zostanie wkrótce podpisana. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BT Project Sp. z o.o., która za 467.400, 00 zł wykona to zadanie.

Chociaż dobrze wyprofilowany tor pumptrack służy przede wszystkim rowerzystom, którzy rozpędzają się na nim bez pedałowania, jedynie poprzez balans ciała, to równie dobrze korzystać z niego mogą osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Zakręty i delikatne muldy urozmaicają jazdę po pętli. Moda na pumptracki dotarła do Polski kilka lat temu. Widać, że tam, gdzie powstają, cieszą się sporą popularnością.

Projekt pn. „Budowa zespołu torów dla rowerów BMX- Easy Pumptrack i Mini Pumptrack” otrzymał dotację ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 105.494,00 zł.