W piątek 3 maja przypada 228. rocznica uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji w Brwinowie odbędą się uroczystości przy Rynku oraz koncert w dworku Zagroda. W kolejne dni na gości i mieszkańców czekają też inne atrakcje.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się mszą w intencji Ojczyzny, która będzie odprawiona w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie o godz. 10.30. Po niej uczestnicy udadzą się pod Pomnik Niepodległości, gdzie delegacje złożą kwiaty.

O godz. 16.00 w dworku Zagroda (ul. Grodziska 57 w Brwinowie) odbędzie się koncert największych przebojów muzyki filmowej w wykonaniu kwintetu instrumentów dętych. W programie m.in. muzyka z filmów: Różowa Pantera, Vabank, James Bond, Piraci z Karaibów.

W niedzielę 5 maja w godz. 10-14 w Parku Miejskim odbędzie się Targ Przydasiów. To doskonała okazja do wymiany niepotrzebnych rzeczy, które mogą przydać się innym.

Tego samego dnia o godzinie 15 z Rynku w Brwinowie wyruszy V Rodzinna Wycieczka Rowerowa św. Floriana. Trasa licząca 21 km będzie prowadzić m.in. przez Kotowice, Błonie, Czubin i Biskupice. Organizatorem jest Stowarzyszenie Projekt Brwinów.