Obchodzony pod koniec kwietnia Dzień Ziemi jest okazją do podejmowania różnych działań z myślą o ochronie przyrody w najbliższym otoczeniu. Mieszkańcy Brwinowa planują sprzątanie miasta w sobotę 27 kwietnia. Dzień wcześniej sadzeniem roślin i porządkowaniem skweru w Otrębusach zajęli się pracownicy firmy L’Oréal.

Akcje prowadzone w ramach wolontariatu pracowniczego przez firmę L’Oréal, która ma swój zakład produkcyjny w Kaniach, stały się już tradycją. Pracownicy Warsaw L’Oréal Plant pracują co roku na skwerze przy przystanku WKD w Otrębusach, porządkując zieleń i sadząc nowe rośliny we współpracy z pracownikami firmy Feniks Recycling oraz Referatem Ochrony Środowiska i Rolnictwa z Urzędu Gminy Brwinów.

Nową inicjatywą jest wspólne sprzątanie Brwinowa, na które skrzyknęli się mieszkańcy za pomocą serwisu społecznościowego. – Połączmy siły i razem zadbajmy o Brwinów – zachęca Katarzyna Górska, która organizuje to przedsięwzięcie. Akcję rozpocznie zbiórka wolontariuszy przed Urzędem Gminy przy ul. Grodziskiej 12 w sobotę 27 kwietnia o godz. 15. Po wyznaczeniu obszaru sprzątania poszczególne ekipy wyruszą w teren, a wszyscy spotkają się na zakończenie na ognisku na terenie przy ul. Przejazd i Piłsudskiego. – Proszę zabrać ze sobą kiełbaski! Będą atrakcje i konkursy z nagrodami oraz okazja, żeby porozmawiać o Brwinowie, o naszych potrzebach i marzeniach dotyczących miejsca, gdzie mieszkamy – zaprasza organizatorka, która zatytułowała akcję sprzątania „Czysta majówka w czystej gminie Brwinów”.

01
02
DSC0803
DSC0809
DSC0810
DSC0813
DSC0825
Sprzatanie1