PICT0207W sobotę, 30 marca 2019 r. odbył się w Brwinowie pogrzeb Marii Iwaszkiewicz-Wojdowskiej, córki Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów.

Maria Iwaszkiewicz-Wojdowska zmarła 23 marca. Relację z jej pogrzebu opracowały nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego w Brwinowie Elżbieta Baczewska i Agnieszka Kurządkowska.

W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział delegacja naszego Liceum, które nosi imię Jarosława Iwaszkiewicza. Szkołę reprezentowali: uczniowie w poczcie sztandarowym, p. dyr. Katarzyna Baczyńska i nauczyciele.
W pogrzebie wzięliśmy udział nie tylko ze względu na patrona Szkoły, ale przede wszystkim dla uczczenia pamięci Marii Iwaszkiewicz-Wojdowskiej, która utrzymywała kontakty z naszym Liceum – m. in. była gościem honorowym podczas obchodów 50-lecia Liceum.


Urodzona 22 lutego 1924 r. osoba o wielu pasjach i dokonaniach. Z wykształcenia archeolog, od 1948 do 1952 roku pracowała w Wytwórni Filmów Dokumentalnych jako asystentka montażysty. W 1952 r. rozpoczęła pracę w Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik” jako redaktor, potem jako kierownik założonej przez siebie legendarnej już kawiarni (1957–65) i ponownie redaktor (1965–85).
Pani Maria została pochowana na cmentarzu w Brwinowie w kwaterze rodziny Iwaszkiewiczów i Lilpopów, obok grobu rodziców.