Od 1 kwietnia autobus linii B7 będzie kursował w soboty między Otrębusami i Brwinowem. Autobus będzie zatrzymywał się m.in. przy ul. Pszczelińskiej, przy Urzędzie Gminy Brwinów, niedaleko tymczasowego targowiska oraz na Rynku w Brwinowie.

Do rozkładu jazdy linii B7 zostały dodane trzy kursy w sobotę począwszy od 6 kwietnia 2019 r: z przystanku Otrębusy WKD o godz. 10:00 i o godz. 12:32 w stronę Rynku w Brwinowie oraz z przystanku Brwinów Rynek o 12:15 w stronę WKD Otrębusy.

Dzięki dodatkowym kursom mieszkańcy m.in. Otrębus i osiedla przy ul. Pszczelińskiej będą mogli dojechać do centrum Brwinowa oraz na tymczasowe targowisko, które na czas modernizacji starego zostało przeniesione na plac przy ul. Grodziskiej 18 w Brwinowie. Na nowym miejscu stoją kontenery kupców, a w sobotę pojawia się wielu handlujących, którzy do tej pory rozkładali swoje towary na ul. Armii Krajowej i starym targowisku.

Mieszkańcy gminy, posiadający Brwinowską Kartę Mieszkańca, mogą skorzystać ze specjalnych zniżek przy zakupie biletu: dorośli zapłacą za bilet jednorazowy normalny złotówkę, a dzieci, uczniowie szkół do 21 roku życia oraz studenci studiów dziennych do 26 roku życia pojadą autobusami za darmo. Cena jednorazowego biletu normalnego dla osób nieposiadających Karty Mieszkańca to 3 zł. Bilety na przejazd linią B7 można zakupić bezpośrednio u kierowcy.

Gmina Brwinów wprowadza sobotnie kursy linii B7 jako program pilotażowy, trwający trzy miesiące. Jeśli okaże się, że nowe połączenie cieszy się popularnością, zostanie utrzymane. W przeciwnym razie od 1 lipca br. powróci dotychczasowy rozkład obejmujący kursy tylko w dni robocze.

https://www.brwinow.pl/karta-mieszkanca.html

https://www.brwinow.pl/rozklady-jazdy/gminne-linie-autobusowe.html