leadPrzerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych
Od 4 marca 2019 r. wejdzie w życie nowy wzór dowodów osobistych (tzw. e-dowód, plastikowa karta z chipem). W związku z tym nastąpi czasowa przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych (rekonfiguracja systemów państwowych).

W środę 27 lutego 2019 r. nastąpi wyłączenie możliwości składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez Internet. Usługa zostanie ponownie uruchomiona 4 marca 2019 r.


1 marca 2019 r. (piątek) do godziny 11:30 przyjmowane będą przez urzędy wnioski o dowód osobisty w formie tradycyjnej. Od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin pracy urzędu nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu.
Gdyby 1 marca 2019 r. doszło do sytuacji, że nie będzie możliwe wysłanie wniosku do personalizacji przed godz. 12.00, konieczne będzie ponowne złożenie wniosku w urzędzie po 4 marca 2019 r.


https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/e-dowod-ostatnia-prosta

image1