Gmina Brwinów po raz kolejny zorganizowała akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Skorzystały z niej 432 osoby po 65 roku.

Gmina Brwinów od kilku lat prowadzi akcję bezpłatnych szczepień dla osób powyżej 65 roku życia w ramach programu profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców. Tylko w 2018 roku wydała na ten cel 20 240,00 zł. Zaszczepiły się 432 osoby na 1982 uprawnionych. Gmina wystąpiła do Narodowego Funduszu Zdrowia o dofinansowanie na realizację tego programu i otrzymała kwotę 4 860, 00 zł.

Grypa jest szczególnie groźna dla osób w podeszłym wieku oraz niezależnie od wieku – dla osób z przewlekłymi schorzeniami takimi jak: niewydolność układu krążenia, przewlekła choroba płuc, przewlekła niewydolność nerek czy cukrzyca. Celem gminnego programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na grypę u osób starszych oraz ograniczenie pojawiania się powikłań odgrypowych. Praktyka dowodzi, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania tej chorobie oraz późniejszym powikłaniom jest regularne szczepienie. Kolejna taka akcja zostanie przeprowadzona na jesieni.