Gmina Brwinów i gmina Nadarzyn podpisały kolejne porozumienie dotyczące przewozu pasażerów komunikacją autobusową na obszarze łączącym obie gminy.

Brwinowska komunikacja miejska przekracza granice gminy Brwinów – autobusy kursują m.in. do Nadarzyna. Od 2017 r. gmina Brwinów zawiera co roku porozumienie z gminą Nadarzyn, która partycypuje w kosztach funkcjonowania linii B7, dopłacając za kilometry na swoim terenie. W 2019 r. zostało podpisane kolejne porozumienie dotyczące organizacji komunikacji autobusowej na terenie obu gmin. Pasażerowie linii B7 mogą dojechać do Nadarzyna czy Osiedla Słonecznego w Kaniach, a uczniowie mają bezpośredni dojazd do SP w Otrębusach i ZSO w Brwinowie. W październiku 2018 r. na trasie linii B7 korzystający z niej zakupili ponad 350 biletów jednorazowych, poza tym bezpłatnie podróżują nią m.in. dzieci do szkół i osoby, które ukończyły 70 lat.

Autobusy brwinowskiej komunikacji miejskiej jeżdżą na trasach:

Linia nr B1: Brwinów Rynek – Rokitno – Brwinów Rynek
Linia nr B2: Brwinów Rynek – Rokitno – Błonie PKP
Linia nr B3: Brwinów Rynek – Milęcin – Błonie PKP
Linia nr B4: Brwinów Rynek – Domaniew – Brwinów Rynek
Linia nr B5: Brwinów Rynek – Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego
Linia nr B6: Brwinów Rynek – Parzniew – Pruszków PKP
Linia nr B7: Brwinów Rynek – Otrębusy – Nadarzyn – Kanie
Linia nr B8: Brwinów Rynek – Podkowa Leśna – Żółwin – Owczarnia – Brwinów Rynek
Linia nr B9: Żółwin – Owczarnia – Żółwin
Linia nr B10: Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego – Parzniew św. Jerzego – Moszna Park Logistyczny

Brwinowska komunikacja miejska jest dużym ułatwieniem dla mieszkańców gminy. Korzystając z niej, można dojechać m.in. do WKD w Otrębusach czy do stacji PKP w Pruszkowie i kontynuować podróż do pracy innym środkiem transportu. Na niektórych liniach są realizowane kursy szkolne, dowożące uczniów do szkół na terenie gminy Brwinów.

Posiadacze Brwinowskiej Karty Mieszkańca mogą korzystać ze zniżek w brwinowskiej komunikacji miejskiej – płacą złotówkę za bilet normalny jednorazowy, a dzieci i młodzież ucząca się jeżdżą autobusami za darmo.

Rozkłady jazdy 

Brwinowska Karta Mieszkańca