Został wybrany wykonawca parkingu „Parkuj i Jedź w Otrębusach”. Planowany termin zakończenia budowy parkingu to grudzień 2019 r.

Przy ul. Natalińskiej w Otrębusach, w pobliżu stacji WKD, obecnie funkcjonuje dziki parking. Wiele osób zostawia tam samochody i przesiada się do kolejki. Parking z prawdziwego zdarzenia przyda się wszystkim kierowcom i ułatwi dojazd do pracy lub szkoły.

Wykonawcą wybranym w przetargu jest firma IN-TEC-Plan Marek Krawczyk z Sannik. Do jego zadań będą należeć m.in. wykonanie projektu budowlanego, a także budowa 42 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym dwóch miejsc przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami, oraz zadaszonych miejsc na 22 rowery. Aby ułatwić poruszanie się na terenie parkingu, zaplanowana została droga manewrowa zakończona okrągłym placem manewrowym połączonym zjazdem z ul. Natalińską oraz ciąg pieszo-rowerowy. Przewidziano również parkingowy system kontroli dostępu, monitoring, oświetlenie, a także ustawienie przenośnej toalety oraz koszy na śmieci. W rejonie parkingu na wysokości drogi wojewódzkiej powstanie przejście dla pieszych wraz z przejazdem dla rowerów. 

Prace związane z budową parkingu mają zakończyć w grudniu 2019 roku. Realizowana inwestycja będzie stanowić pierwszą część parkingu, bowiem gmina Brwinów nabyła w sąsiedztwie torów WKD teren, na którym w późniejszym etapie zostanie wybudowanych kolejnych 30 miejsc parkingowych.
Gmina Brwinów otrzymała na budowę parkingu 723 120,98 zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014–2020 w ramach konkursu z Działania 4.3 „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza”.  Koszt budowy parkingu to 1 220 160,00 zł.