100. urodziny Weroniki Białej z Otrębus były okazją do odwiedzin i życzeń od przedstawicieli gminy Brwinów. Jubilatka właśnie dziś, 10 grudnia ukończyła 100 lat!

Z przygotowanej przez synową, Annę Białą informacji dowiadujemy się, że Weronika z Małkiewiczów Biała urodziła się 10 grudnia 1918 r. w guberni warszawskiej, w powiecie błońskim, gminie Helenów, we wsi Otrębusy. Jej rodzicami byli Aleksander i Marianna z Kretowiczów. Całe swe dziecięce i dorosłe życie spędziła w Otrębusach. Ukończyła liceum im. Tomasza Zana w Pruszkowie. W kwietniu 1945 r. wyszła za mąż za Tadeusza Białego, z którym przeżyła 62 lata. Tadeusz zmarł 26 maja 2007 r. Urodziła dwóch synów, Leszka i Janusza. W latach 70. pracowała w Spółdzielni Tworzyw Sztucznych „Piast”, gdzie otrzymała od zarządu dyplom za duży wkład pracy i pełną realizację zadań społeczno-gospodarczych. Do niedawna była czynną parafianką. Udzielała się społecznie. Przez wiele lat była członkiem Związku Emerytów w Podkowie Leśnej, gdzie spotkała wiele oddanych koleżanek.
Kocha swój dom i ogród. Od dwóch lat jest obłożnie chora. Mimo ciężkiej choroby dzielnie znosi troski i trudy codzienności.
– Weronika to mądra i odpowiedzialna kobieta. Można było na nią zawsze liczyć. To podpora całej rodziny. Sumienna i życzliwa wobec bliskich i przyjaciół. Zawsze gotowa nieść pomoc potrzebującym – podkreśla synowa Anna Biała.
Odwiedzanie stulatków stało się już tradycją w gminie Brwinów. Dołączamy się do serdecznych życzeń dla Pani Weroniki od syna Leszka i synowej Anny:


Wszystko co było i jest Twoim marzeniem,
co jest i będzie w przyszłości,
niech nie uleci cichym westchnieniem
lecz niech się spełni w całości.