Dziennik Gazeta Prawna ogłosił wyniki ogólnopolskiego rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. Gmina Brwinów zajęła III miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich.

Gminy oceniane były pod względem istniejącej bazy sportowej oraz oferty zajęć dla mieszkańców. Brwinów może się pochwalić nie tylko nowoczesną halą, która zdobyła w 2017 r. tytuł „Obiektu Sportowego Roku”, lecz także systematyczną rozbudową sieci ścieżek rowerowych, nowymi punktami siłowni plenerowych, planami strefy rekreacji, ale też aktywnością sportową mieszkańców – obiekty sportowe tętnią życiem do późnych godzin. Duża w tym zasługa Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie, że w działalność miejskiej hali sportowej wychodzi daleko poza wynajem powierzchni na uprawianie sportu. Hala stała się centrum kultury fizycznej – odbywają się tam nieodpłatne i odpłatne zajęcia sportowe i fitnessowe dla różnych grup wiekowych, trenują kluby sportowe, a Ośrodek Kultury organizuje ciekawe wydarzenia sportowe. Koszykarski Kacpa Challenge dla młodych adeptów tej dyscypliny sportu, olimpiady specjalne dla osób z niepełnosprawnościami czy spotkania na lodowisku z reprezentantami Polski w łyżwiarstwie to tylko przykłady tego, jak można aktywizować mieszkańców.

Wyróżnienia dla gmin zostały wręczone podczas konferencji „Czas wolny Polaków”, która odbyła się w Kielcach 16 października br. Organizatorzy konferencji podkreślali, że władze samorządowe nie powinny mieć wątpliwości, że środki przeznaczane na budowę obiektów sportowych, urządzeń służących rekreacji oraz na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży to pieniądze dobrze zainwestowane i przynoszące wymierne korzyści społecznościom lokalnym.  – Z przesłaniem tym w zupełności się zgadzam –powiedział uczestniczący w tym spotkaniu zastępca burmistrza Jerzy Wysocki, który wystąpił w imieniu burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. W rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” w  kategorii gmin miejsko-wiejskich Brwinów zajął III miejsce.

Fot. Dziennik Gazeta Prawna
Fot. Dziennik Gazeta Prawna
dsc

Fot. Dziennik Gazeta Prawna