Dział Wspierania Rodziny ŚOPS organizuje warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców, a dla dzieci – trening umiejętności społecznych.


Od 15 października rusza cykl 10 spotkań na temat „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały”. Spotkania warsztatowe będą się odbywać w kolejne poniedziałki w godzinach 18.15-21.15. Uczestnicy zyskają pożyteczną wiedzę na temat stawiania granic i wprowadzania zasad, żeby uchronić swoje dziecko przed ryzykownymi zachowaniami, a także nauczą się rozmawiać z nastolatkiem na trudne tematy. Spotkania będą dobrą okazją do wymiany doświadczeń z innymi rodzicami i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Warunkiem uczestnictwa w cyklu warsztatów jest ukończenie pierwszej części Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.


Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci nieśmiałych jest przeznaczony dla uczniów klas I-II szkoły podstawowej. Podczas cyklu pięciu spotkań najmłodsi w miłej i bezpiecznej atmosferze nauczą się, jak radzić sobie w trudnych i stresujących sytuacjach, poznają swoje mocne strony i nabiorą pewności siebie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 października, a następne – w kolejne wtorki w godzinach 15-16.


Warsztaty dla rodziców i trening umiejętności społecznych będą się odbywać w świetlicy ŚOPS przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie.


Dodatkowe informacje i zapisy: Olga Jastrzębska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 533 305 495.